بگذر

پیام تبریک مسئول بسیج اساتید دانشکده علوم پزشکی تربت جام به مناسبت میلات حضرت زینب (س) و روز پرستار

پیام تبریک مسئول بسیج اساتید دانشکده علوم پزشکی تربت جام به مناسبت میلات حضرت زینب (س) و روز پرستار

سالروز ولادت  شیر زن دشت کربلا ، که به راستی  چون مفهوم نام شریفش ، زینتی برای پدر و شریکی در نهضت انسان ساز و رهایی بخش سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بود ، یادآور اوج رشادت و شجاعت  بانوی مسلمان و ولایی در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام ناب محمدی (ص) است.

نامگذاری روز پرستار در تقارن با ولادت باسعادت حضرت زینب کبری(س) نشانه ی قداست، شرافت و شخصیت والای زنان و مردان با همتی است که با الگو و سرمشق قرار دادن آموزه های دینی آن بانوی بزرگ اسلام نام خود را در کسوتی شریف رقم زده اند.

بی تردید پرستار واژه ای است به گستره مهربانی ، عطوفت و مظهر پایبندی به خصایص والای انسانی است که در شرایط سخت و طاقت فرسا با آرامشی وصف ناپذیر،روح امید و زندگی را به بیماران می بخشد. مسلما برخورداری از چنین ویژگی خداپسندانه ای مصداق بارز فداکاری انسانهای مومن و انسان دوستی است که در مقام عمل عاشقانه نوع دوستی را معنا می کنند

اینجانب  نجیب اله بااراده به نمایندگی از اساتید بسیجی  روز میلاد با سر سعادت حضرت زینب کبری (س) و روز  پرستار را به  جامعه پرستاری اعم از استادان،مربیان، پرستاران ودانشجویان رشته پرستاری  و جامعه بزرگ علوم پزشکی تبریک عرض می کنم و توفیق روز افزون را برای شما بزرگواران و حافظان سلامت دارم.

انتشار: